kenga e nanes. Kjo është Lola e hitit Super girl “Klani Zombe”, po vjen mega hiti nga Dredha Sport Indrit Çullhaj bën histori në xhudon shqiptare, publikohet ranglista olimpike Bashkim Velija protagonist në formacionin e …. Escucha el álbum RemiProduction Arkivi 32 de Various artists. Me Ninulla - Vezire Gashi, Bublaku, 3. E trupi i vocrrakut, i lokes së nanes, ishte bamë një shtatore e ngurët e zhgulun nga gjini i nanës. Pran teje ndjehem me e dashur, me trime. Vajtimi i Ajkunës është pjesë lirike e ciklit të kreshnikëve, një ndër më të bukurat dhe një kryevepër artistike e epikës së popullit shqiptar. Gezuar 8 marsin, te gjitha grave shqiptare. Browse hundreds of songs like Sot a Nesër by Drilon Jahdauti (2020) and add them to your playlist on Spotify, …. Sherif Merdani - Kenga E Nenes. Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Lista e këngëtarëve dhe grupeve shqiptare. mp3" /> Berkani,Arta,Big Mama,Antigona dhe Valoni - Potpuri Popullore. MARTESA E HALILIT Kënga Martesa e Halilit iu është transmetuar Etërve françeskanë shkodranë prej rapsodit Mëhill Preka nga Curraj i Epërm, dhe është botuar në veprën Visaret e Kombit II, në vitin 1937. TA 018 Tarantelle e maschere Balli e canti tradizionale in Irpinia, Vol 1 (1999) Review Tarantella di Montemarano, Batticulo di Caposele, Polka Figurata ti Villamaina, …. Më 1 tetor, Capital T publikoi me videoklip bashkëpunimin “Bisha” me Vig Poppën, duet i cili ka marrë afro 1 milion klikime në YouTube. Ndryshon (thuajse) i gjithë "Top 5". E po të qëllonte të mos na nxinte, do të kisha hapur vetë me duart e mia një varr të ri, përbri varrit të djalit, do të hyja brenda; do t’i lutesha ahut të …. Ermal Fejzullahu - Une me Buk e ti me gur. Këngët të Eposit shme artistike të kulturës shpirtërore të shqiptarëve. Tung nga muza e pershendet bukuroshen dhe me te shajshten e fshatit sellce mihanen dhe dixhej bibin deshira aferdita demaku du me te pa miss kiss. pa ty o shenjtorja e mërgimeve të mia. Download UnikKatils Music ~ Rebel a. Në Qershor 2003, Miranda Hashani merr pjesë në VFM 2003 me këngën "Kudo Me Kënd". Në Qershor 2005, Miranda Hashani …. This song is sung by Zhani Korces. Engjejt" Qajn prodhuar nga Flori Mumajesi Ajo e bëri atë në finale dhe fitoi çmimin për "Best New Artist" ( Magjija e pare). Motrat Mustafa kanë publikuar sërish diçka që lidhet me projektin e shumëpërfolur Ka kaluar vetëm një javë prej publikimit të këngës së re dhe Motrat Musfata po e shijojnë suksesin që e …. Festivali: Festivali i 10-të në RTSH. Motrat Mustafa padyshim që listohen në mesin e këngëtarëve më të dashura shqiptare që gjithmonë kanë arritur që të sigurojnë miliona klikime dhe audiencë të jashtëzakonshme. Per ket arsye ne kemi arkivuar cdo rezultat te mundshem qe mund te ket ky term ne boten e …. Krejt kjo kur nëna më zuri me të, derisa ishim në ekstazën më të fortë. "Edhe sa ko me zgat deri sa t’coptojnë, deri sa t’dajnë e sa …. Stream Kënga e Destan Begut by Rahovec Press on desktop and mobile. Lule e lerme Te Vije Aman Ma Me Ty Nuk Jam. vazhdo keshtu mere msn time [email protected] Dëshira ime është që kjo faqe t'ju shërbejë fëmijëve dhe prindërve të rinj që kërkojnë materiale për fëmijët e tyre. Një këngë mjaft e bukur dhe verore me një fabul shumë interesante që flet për realitetin shqiptarë është sjellë vetëm para pak ditës nga këngëtari i …. Kënga e Motrave Mustafa kushtuar nënës trend numër 1 n…. Anonymous // February 28, 2009 at 1:10 PM. Kësaj radhe Aida na vjen me një këngë krejtësisht ndryshe. Da Ghost Bizzy - Kiu Kiu Kiu [Pa Cenzur 2010] - Ganimete Bllaca - Ma ne fund …. Check out Kënga e nënës by Irma Libohova on Amazon Music. Shurete Brhluli Shyhrete Behluli ft Engji & Bekim Zogaj - Urime Ditëlindja Nanë 5:00 Fatmira & Shyhrete - Qite doren n'zemër | 2022 5:00 Shyhrete Behluli ft Sinan Akçıl - Jam Shqiptar / Ben Arnavutum 🇦🇱🇹🇷 4:30 Shyhrete Behluli & Engjellusha - Je ma e …. çocuk ve gençlik edebiyatında barış kültürü. Ashtu siç kishte paralajmëruar prej ditësh, këngëtari Robert Berisha publikoi këngën e tij më të re me titull “Nanë”. Kur Kenga Qohet Pesh lyrics Adem Ramadani 5. Këngëtarja shqiptare, Adelina Emini, sot për Ditën Ndërkombëtare të Gruas (8 Mars) ka prezantuar këngën e re. Dom Vlashi nga Katedralja e Shën Shtjefnit në Shkodër, i cili ka …. e #veshur me gucci #morena #taraku u ngre #gishtin e mesit. Idriz Çilafi babai i ndjerë i këngëtarit Ylber Idrizi ishte një këngëtar shum i njohur në botën e muzikës folklorike. Shyhretja dhe Gold AG sjellin duetin “Vëlla e motër” më 5. Pas suksesit që kanë pasur me dy këngët e para të realizuara, ‘Dashnia e nanës’ dhe ‘Vëlla e motër’ , ata kanë menduar të sjellin edhe një projekt surpriz për fansat e …. Back in my life nga flyproject Alisia Karamel https://youtu. Kjo është vepra e saj e parë e botuar në vitin 2015, në 500 kopje, nga shtëpia. “Fjalt e Nanes”, një ndër dedikimet më të bukura të Capital T vazhdon të prekë shumë zemra dhe këtë e tregon fakti se kjo këngë është ngjitur me 22 pozicione krahasuar me një javë më parë. Informata e këngës shqip Këngë të zgjellura Halit Arsllani - Lutjet e Nanes Binjaket Ismajli x Gold AG - Loti i nanes Gold AG x Aferdita Demaku - Lutja e nanes Xheta x Endrita Aliu - I Them nanes tane Maria Lajcaj - Toka e Nanes po me therret Motrat Mustafa - Malli i nanes Daim Lala - Era e nanes esht ilaq LETA - Nanes …. “Nanës” mban titullin projekti i ri muzikor, të cilin ia ka dedikuar të ëmës së saj. cikli i kreshnikeve fuqija e mujit. Duli, Xheni, Elona, Ana e Tina - Me shaka pa shaka. E beba sun e han ni pulë t’pjektë As sun e han ni spec t’djegst E ti po don me shti me ngajt hala pa u msu me hec? E ti ndaq jepi cucëll t’Arabisë Ndaq jepi cucëll të Francës Ajo ko me lyp tomlin e nanës, bal Tomlin e nanës, bal Tomlin e nanës, bal Tomlin e nanës, bal Tomlin e nanës, bal Bal! Bal! Bal! Bal! / KultPlus. Pa dyshim, se nga cikli i këngëve elegjiake të folklorit tonë muzikor , ndër këngët më të bukura dhe më të njohura në trojet etnike shqiptare, janë: “Kënga e Rexhës” dhe “Kënga e …. 34 - Mernje dhe çonje në qytet kët shtatore. ‘’Dashnia e nanës’’ vetëm në 2 ditë të publikuara krijoj vendin e saj në raftin e këngëve për dashurinë e …. Play online or download to listen offline free - in HD audio, only on JioSaavn. Këngëtarja Arbnore Zogjani, e cila është vajza e dëshmorit Hysen Zogjani, sikur në çdo ditë të rëndësishme për popullin shqiptar, sot më 28 nëntor ka publikuar këngën e re të saj, që është përpunim i këngës me tekst të shkruar dhe e …. Kohët e fundit kam lexuar për një variant të këngës së Rexhës si këngë kosovare, ku ngjarja zhvillohet për makutëri e pasuri. Këngëtarja e mirënjohur shqiptare Shyhrete Behluli dhe reperi Gold AG po vijnë sërish me një projekt të përbashkët muzikor. Fluturo moj kenge, kenge e zjarrte. Potpuri 1 - Mori Lulja Frashrit, Moj E …. Hekuran Krasniqi - Kenga ime ft Agimi & Fisniket 20:15 Genc Prelvukaj - Dite e nate 20:11 Gwen stefani - 4 in the morning 20:07 Adelina Emini - Nanes …. Shkruan: Fadil Lepaja Shërbimet sekrete të shteteve evropiane, kanë ra në hall! Pyetja njëmilionëshe e cila po i çmendë është: Kush është Mihanja? Nuk ka të dhëna për personin, veç fjalë e …. ! Sa shume kemi per t'ju thene atyre qe na dhane jeten, atyre qe cdo moment na ushqejne dhe na mbushin me dashuri. Kënga E Nënës, from the album Kënge Të Shekullit, Vol. Udbashët e vjetër e të rinj, shpirtzinj, udbashet …. Watch popular content from the following creators: Vizioni Libonia (@vizionilibonia), Vizioni Libonia (@vizionilibonia), Onair. Reperi i njohur, Gold AG ka paralajmëruar projektin e ri muzikor. (dy here) Kur zemra rreh ne gezime e deshp'rime. KËNGA E TËRBAÇIT, THESAR I FOLKLORIT SHQIPTAR. [Chorus: Mozzik & Getinjo] Ey, babo. Aktiv në Shtetet e Bashkuara ka qenë edhe publicisti dhe shkrimtari i shquar from LITERATURE A124 at Agricultural University of Tirana, Albania Study …. Browse hundreds of songs like Marak by Ezo Menic (2021) like Perhajer, Thrret Ademi Zahir o vlla and Shota; and add them to your playlist on Spotify, …. Nje dite nje i ri ishte duke gjuajtur neper male,ku nje shqiponje fluturoi mbi te duke rrahur fort krahet dhe ndaloi ne nje shkemb. Kënga e Çelo Mezanit në folklorin çam nga Gëzim Zilja. Tung xhena e pershent burimin dhe ferati dhe rik n amundet sef n ollkum n se mundet ma shpejt. Kjo kangë e ka burimin në fshatin Radomirë, Kala e Dodës, Dibër. kumrie mustafa edhe basim krasniqi. Ai kreu shkollën fillore dhe të mesmen, shkollën e …. Se 'i baloz i zi â dalë prej detit. Shekuj me pare, ne truallin e Laberise, krahas monofonise, dalengadale, po kristalizohej nje forme tjeter e …. Listen to Kënga E Nënës on the Albanian music album Kënge Të Shekullit, Vol. Listen to Zhani Korces Kenga E Nenes MP3 song. Govi Reka - Kenga e Ibrahim Rugoves shkarko. Vetem Ne Rini Nuk Jam Sex Bombe …. “Gurbetqari” titullohet kënga e. IRENA GJONI: Në marrosje ujërash, Nga hiri pa prush, Troja në tri kohë, Në tokën e erës e të flakës, Ti erdhe tek unë, Ah-et e hingëllimave…, Ishujt kurrë nuk flasin për dhimbjen e ujit, Ah Penelopë që thur e …. ''Dashnia e nanës'' vetëm në 2 ditë të publikuara krijoj vendin e saj në raftin e këngëve për dashurinë e pafundt të nënave. Moj lulja e blinit Fatmira Brecani Add Lyrics · Fatmira Brecani - E vogla nanes . Ngjarja zhvillohet kështu: Omeri, djali i Mujit rrethohet në bjeshkë e …. te thash se te dua kjo ish e vertete. Kenga E Flamurit Artan Jusufi Feat. Albanian music album by Vezire Gashi, Bublaku 1. Kënga mban titullin “Vëlla e …. -E përshëndes fuqishëm guximin atdhetar të veprimtarit të madh të çështjes shqiptare, Haki Morinës. un jam genta nga kijeva o bleona moss na ndin bre bukuroshee qa te thon kta kosovaret tan se kta me pas ftyr e nder e njerzi i kqyrin te gjith moralin e vet e nuk e prishin veten duke dhen komente qa sduhet me fol e qa kan me fol per ty ata kur vetveten e tyre po e …. Motrat Mustafa tashmë ka kohë që e kanë dëshmuar që gjithmonë arrijnë të sjellin projekte muzikore që prekin majat e suksesit dhe kthehen në hite të padiskutueshme, shkruan OnAir Kësaj radhe janë bashkuar 8 Motrat Mustafa të cilat kanë vendosur që të publikojnë këngën me dedikim më të bukur kushtuar nënës. Kenga gjithashtu eshte e realizuar me Videoklip te cilin e …. Përkthyer nga origjinali anglisht “History of Albanian Literature (1995)” nga Abdurrahim Myftiu, Tiranë, 1997 by Arban_Blandi in Types > Research > Literature, grammar, and historia HISTORI E …. Në një intervistë për "Kosova Sot", mbretëreha e muzikës ppullore, kishte thënë:Për mua Nëna vjen menjëherë pas Zotit. “Të du mom” titullohet kënga e tij e re, e cila është punuar në studion …. si lulja q’i jep qiellit lulzimin, rinin ja dhurova. 0 / 5 (2) playlist Kuran Rrad (26-30) lyrics Adem Ramadani − / 5 (−) playlist Kurbeti lyrics Adem Ramadani …. Bashkëpunimi i paralajmëruar në mes Gold Ag dhe Shyhrete Behluli ka përfunduar, njofton Klan Kosova. Kjo këngë është dhuratë për nënat “Në Ditën Ndërkombëtare të Gruas”. Në mesin e këngëve rapsodike që i këndojnë vuajtjeve njerëzore, sidomos vuajtjeve të të burgosurve, në të kaluarën ka qenë shumë e përhapur kënga e titulluar “Prej Zemanit të Ezelit”, ( turqisht, Ezel, Zeman arasında) e cila në disa interpretime të këngëtarëve që nuk e kanë kuptuar gjuhën turke e …. #ardian gashi e sjell #premier ë në radio kfor #coverin e #këngës #shallow radio kfor shqip #premierë #ushtari i #lirise #bashkpunimi #ndermjet #bardhe …. “Nana, ka qenë jo vetëm fjala e parë, por edhe melodia e shpirtit tim. Filozofia Kombetare Shqiptare, Letërsia Kombëtare, Letërsia shqiptare. Unë jam arrogante, sepse nuk varem nga askush. Mollë Mori Mollë (Live) Nazmie Prokshi. Një këngë tashmë publikuar së fundmi është duke qarkulluar gjithandej nëpër rrjete sociale. Kënga Gold AG - Sofra e nanes 2020 Hit Ndëgjuar 733 Të Shkarkuar 733 Data Publikuar …. 77 Responses to "UnikKatil Video". Në moshën shtatëdhjetë e pesë vjeçare,Noli shkruajti poezinë e tij të fundit, kushtuar të dashurës së tij njëzet e pesë vjeçare. Ky fakt konstaton se kënga që në start është pëlqyer mjaftë shumë në opinion dhe për këtë këngëtarja po ndjehet shumë e lumtur. Ç’janë kto gurë të bardhë e të zi. Qika E Nanes holded 82 weeks on Popnable charts and reached the #1 position as the best result. Pra arti është i lidhur ngushtë si me krijuesin e saj, ashtu edhe me përjetuesin e …. Anonymous // August 13, 2008 at 5:41 AM. Amaneti nanes Pa nje pa dy A e din Dasma jone Kenga e gurbetit Fjalet i murr era Nusja ke shpija Ti je ajo I erdhem fundit Jetojm ne nje qytet Bajne qudi e …. Zëri tyre tash e sa ditë, që nga publikimi i këngës së tyre të re po jehon anë e mbanë trojeve shqiptare, shkruan Kosovarja Janë këto motrat Mustafa ,apo ndryshe qysh njihen në tërë shqiptarinë si Bilbilat e Mushtitshtit, ato të cilat që nga paraqitja e tyre e …. Nana, më ka lumturu jetën me ninulla, e çdo varg i saj ka qenë prehje për zemrën time. Shumë vizitorë të vogëlushëve më kanë kërkuar muzikën. KENGA E NENES - KOZMA DUSHI Muzika: Agim Prodani Teksti: Agim Shehu Interpretuar ne Festivalin e 1-re te Interpretuesve - 1983. Adelina Emini - Nanes Nana, ka qenë jo vetëm fjala e parë, por edhe melodia e shpirtit tim. Na ja marrim ma ma tmiren nanes 🙈💞#viral #fybbb …. sepse ajo i meriton ato gjera me e …. Listen to your favorite songs from Bublaku. 00:03:42 Govi Reka - Ndrras te vekut 2021 …. Download Rinia Mp3 Song or Play Rinia Song Online for free on Wynk. Sipas gjitha gjasave kënga do jetë një hit i radhës nga Adelina dhe se vendin e parë e ka të garantuar (bazuar në reagimin e …. Nëna është motivi im për jetë, e …. Granit Ismajli - Ani Ani (Official Video), kenga "Ani Ani" te cilen e sjell Granit Ismajli eshte lansuar ne Youtube te kanali zyrtare blackfishofficial. Utifrån UEFA:s agerande i denna fråga, borde det nu vara UEFA som bötfälls för att de bryter alla sina etiska principer i sitt “etiska råd”. Erstelle dein kostenloses Deezer Konto und höre Motrat Mustafa: die Top-Hits, Playlists oder die gesamte Diskografie. Xhugashvili, çifutja llafazane, dhe e veja e Jasha Xhugashvilit, të ngarkohej me trenin e parë e të nisej për Kolimë! Të ngarkohej në trenin e parë. arta je shume bukur dhe e fort loqk. Teksti: Sami Aliu Muzika: Emin Aliu Ndalohet kopjimi i këngës dhe shpërndarja në tjera kanale në youtube. Anesa Jakupi - Kenga Kosovare (2016) Anjeza Branka ft. 00:15:38 Aferdita Demaku - Malli per Babe e Nane www. Escucha en streaming y descarga Hi-Res en Qobuz. Muzika Popullore Shkodrane ruan profilin e koherave që ajo e ka kapur me aq art eshte e …. "Kënga e jetës" është një përmbledhje poetike e autores Pikërime Curraj. Kenga E Nenes song by Sherif Merdani now on JioSaavn. Jemi në javën e 157-të të klasifikimit ndërkohë që edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri. O mor' evlat me mall te shpirtit po t'vajtoj. Në përvjetorin e rënies: Mic Sokoli, në piedestanin e nderit dhe të lavidsë shqiptare…Mic Sokoli nji fjalë po e flet, i thuej nanës: ti, mirëmbetësh! Pa u …. “Nanës” titullohet projekti i ri nga …. Feston Republika Muzika E Klases Te 5 Urime per djalin c2lzx pleasantonne com. Mahmut Ferati) - Single 2020 O Llokum Ta Marrsha T'keqen (feat. Kenga e re flet per dhimbjen e nenes qe ka per mungesen e …. “Haku i nanës” kështu quhet projekti më i ri muzikor ardhur nga artisti Avdyl Mziu. Listen to Kënga E Nënës online. Gentiana Ismaili in festival Kenga Magjike! Genta Ismaili triumfoi serish ne festivalin KENGA MAGJIKE 2005 16 ditë me radhë shikuesit dhe …. UNIVERSITETI “ SHËN KIRILI DHE METODI” FAKULTETI I FILOLOGJISË “BLAZHE KONESKI” SHKUP PUNIM SEMINARIK KATEDRA E …. Haradinaj tha se Luani ra pikërisht në ditëlindjen e Skënderbeut e të nënës së tyre, nanës Rukë. O ku ta gjej nje grusht brenge moj e ta shemb. Me te gjithë je e qeshur, dhe nga goja nxjerr veç mjalt. Shyhrete Behluli me Bashkshortin Reagimi ndaj Thashethemeve 2011 WWW. Music:Adrian HilaLyrics: Nexhip SerajBuy NOW!iTunes: https://itunes. “Sofra e nanës” një tekst i ndjeshëm i shkruar nga Ariani, …. Kënga E Nënës is an Albanian language song and is sung by Irma Libohova. MUZIKA TRADICIONALE SHQIPTARE: ORIGJINA. Pershendetje, ju kerkuat per termin shyrete beluli kenga e nanes dhe arkiva e muzikes shqiptare mp3 tek degjo. The finest of albanian folk artists and music. Org April 8, 2011 Karton i verdhë për të dashurën e …. Profesor Sabit Abdyli, në një mënyrë kronologjike, nënvizon se kabashët e Kabashit të Anamoravës e kanë prejardhjen nga Kabashi i Prizrenit. Intervista- Visar Zhiti: Dhe koha që nxjerr nga vëmendja poezinë dhe poetët, që i nëpërkëmb është prapë e …. Watch Irini Qirjako - Kenga e nenes - ElrodiMusicOfficial on Dailymotion. Video nuk i përket këngës "Kenga E Nenes". E leht është t'a lëndosh një njeri por sa e vështirë do te jetë për ta paguar at gabim. Kjo fundjavë ka qënë padiskutim një ndër më të bukurat e këtij viti dhe kjo për shkak të festave të 28-29 Nëntorit. Ne te gjithe gezojme festen e madhe. Dhe së fundmi, ai u prezantua në fazën e parë të spektaklit, në spektaklin “E diela Shqiptare”. Maskarada e Enver Hoxhës në Opinion-in e Koranit ku i jepet hapsirë kriminelëve dhe sipunëve te diktaturës Mbrëme në emisionin Opinion të TV …. My mother, I said, is in the book. KËNGA E REXHËS (Variant i modernizuar) 31 Tetor 2017 filolet. Çohu Rexho, çohu djalo, çohu sokoli i nanës, o se s’ka nana tjetër. Meda - Pa fat Meda - Jo jo Mc Kresha ft Dr Mic - Lyrical WarFare Manjola Nalbani - Shprehi e Vjeter Maksi ft DakiLLa - Prind e …. - Tim për tim kah nji dash të pjekun! - Tim për tim kah nji vashë me i a djergun! - Ditë me ditë kah nji kreshnik me premun! - Javë për javë kah nji krahinë me djegun!. Ky këndim i im për fatin e atdheut është peomë ulliri që vështron përtej,. Download Mentor Kurtushi Adem Ramadani Pandora Prodizajn. U lind më 21 shtator 1983 në Gjakovë. Compre 'RemiProduction Arkivi 32 de Various Artists' em download de música mp3 da 7digital Portugal - Mais de 22 milhões de pistas de alta qualidade na …. Kësaj here ato vijnë për herë të parë tetë motrat, ndërsa në video kanë futur edhe nënën e tyre e cila duket e …. Resmije Krasniqi) Zef Beka E lus zotin (feat. vajto zemra ime vajto edhe vuaj. Teksti është shkruar nga vet reperi, kurse orkestrimin e …. Memorable song dedicated to Nana Zine, my grandmother, sung by my father which he personally composed. Një nënë, vetëm një nënë ka në botë, Ëmbël tingëllon zëri i saj, Kur "bir" fëmijës ajo do ti thotë, Qesh e ndriçon zemër e. Dërvish Shaqa kthehet në shtëpi me vendim të prerë: “vdes, por qen udbe nuk bahem kurrë. Pershendetje LLEJ LLOU nga une H. Kënga mban titullin “Thuja nanës” dhe ka mjaft ritëm e ngjyra e …. Baba Zemren E Ka Qel · Adem Ramadani Duaja E Nenes · Adem Ramadani · Dunjaja Qenka Bosh. Nana, më ka lumturu jetën me ninulla, e …. Informata e këngës shqip Këngë të zgjellura Merita Burrniku - Qika e Babes Halit Arsllani - Lutjet e Nanes Binjaket Ismajli x Gold AG - Loti i nanes Merita Latifi - Mos mendo qe vuj hala Gold AG x Aferdita Demaku - Lutja e nanes Ylli Demaj x Merita Latifi - Potpuri Xheta x Endrita Aliu - I Them nanes …. Kenga e Moisi Golemit nga Gjergj Fishta - Mojs Golemi Kapitani, Po shkon udhes pa kurrnji droe, Turqt per rreth pa i vu n'oroe, U lshue kulm mbi …. Kpt 2 Lyrics: Cunat / Vina ne terrori nates / Rruges nejta me kriminela / Tu bo lek me ja cu nanes / Hajvan / Neper rruget e Tirones / Pistoleta kejt berreeta / Bo …. Përveç lansimit të “Ra ni fjollë n’synin tem”, Petrit Çarkaxhiu shpalos edhe emërtimin e …. 1 by Irma Libohova, only on JioSaavn. Gold AG ft Shyhrete Behluli - Dashnia e nanes 2016. Lexuesi sjell ndër mend këngën “Cuca e …. Per ty e shtrenjte Parti, hej hej. by Arban_Blandi in Types > Research > History, historia, and Albanian AKADEMIA E SHKENCAVE E SHQIPËRISË INSTITUTI1KULTURËS POPULLORE DEGA E …. #kosovo #kosova #shqiptar #albania #albanian #shqipe …. Letersia e Rilindjes Evropiane Wikipedia. Video është e këngës "Kenga E Nenes", por nuk këndohet nga Këngë Për Fëmijë. Ky cikel eshte me i gjeri qe kemi ne legjenden shqipe. Motrat Mustafa publikojnë klipin e ri “Qika e nanës”. 2016 Skanderbeg - Legendary General of History and. Premierë: Gold Ag dhe Shyhrete Behluli sjellin bashkëpunimin. Sma nin kari mun mem than rebel i Shqipnis. Janë dimensione të jashtzakonshme Jozef, si kjo e vuejtjes së nji nane, e nanës tande. Tqimt e nanes e urrejn t’njejten koh’ adhurojn/ rrospat e dojn/mashkujt idollizojn/ Se e ka fal nana ni hajvan tsmut nkry/ qe dreqin e ka kqyr nsy/ edhe e …. Kënga ka grubulluar 1,425,479 klikime, ku nga kjo shifër kuptojmë se sa shumë është pëlqyer kjo këngë nga e gjithë audienca. Kalosh Çeliku: Verorja e nanës. Vendi i parë nuk ka ndryshuar aspak krahasuar me një javë më parë, pasi është Capital T dhe kënga e tij më e re, “Fjalt e Nanes”, e cila mban kreun e …. With Wynk, you can now listen to songs online throughout genres. qka ka gurbetqari qe u permallu #gurbeti #kosova🇽🇰 @gadish3. Një video po qarkullon në internet, që tregon lidhjen e veçantë mes një nënë dhe fëmijës së saj, që po shkrin zemrat anembanë botës, shkruan rtv21. Ajo gjithmonë më mësonte se veç Zoti mund të më gjykojë! Anonim: Në momentin kur kishte shumë paqe në Qiell, por zërat nga Toka mund të dëgjoheshin dhe fëmija me ngut pyeti: “Zot, po të largohem tani, më thuaj emrin e engjëllit tim”. Vepra e njohur përgjithësisht me emrin Meshari nga Gjon Buzuku është libri i parë në gjuhën shqipe e njëherazi një nga frytet më interesante në historinë e letërsisë shqiptare, të paktën nga pikëpamja gjuhësore e kulturore. Ditë e Re - Kastro Zizo: Kënga e Festivalit - këngë shpirti, kushtuar dashurisë. Këngëtarja Fjolla Morina ka zbuluar detaje të reja nga projekti i ri muzikor që do të publikohet të premten me datë 26 Prill. Për të gjithë dashamirësit e muzikës së tyre, ky bashkëpunim është publikuar dhe gjendet tashmë në kanalin YouTube. Filloreta Hoxha – Sugarja e Nanes 2015 Flora Bakiu – Vashat Shqiptare ( Albumi ) 2015 Floriani – E di qe don 2015 Ganimete Abazi ft Iliret – …. “Fjalët e nënës” titullohet kënga që Capital T do të …. Çifti simpatik ditë më parë dashurinë e tyre e kurorëzuan me fejesë në Zvicër në një festë private vetëm me rrethin e ngushtë familjar. Ka ditur si zakonisht të qëllojë falë zërit të saj, stilit të saj por edhe kujdesjes muzikore dhe bashkëpunëtorëve që ajo zgjedh. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali, obligoheni t'i pranoni Kushtet e përdorimit. ska me meden veq kush ja ka inati ja qifahsda robt ma i iri meda …. Craziest - Ki me ngec 2016 Antigona Sejdiu - Zemra jeme 2016 Antre ft. -X / 1987, 3-4, 292 Përktheu nga anglishtja : Fadil Bajraj 1751. Revista ÇAMËRIA: Arif Molliqi. Me të kuptuar për pjesmarrjën e zonjushës Ismaili,. Në muajin e parë e vetmja gjë që duhet ta bëni është të kënaqeni. English toffee, Everlasting Gobbstoppers and Exploding truffles are just some sweet treats starting with the letter "E. Kisha mbështetë fytyrën në dërrasën e majtë vertikale të dritares, po shihja figurën e …. Për herë të parë dëshmohet në Formulën e Pagëzimit të Pal Engjullit 1462: Un të pagëzonj pr emënit Atit e t Birit e t Shpertit shenjt. Lista e 50 Top Artistëve të vitit 2019-të Një tjetër viti i ka ardhur fundi dhe klasifikimi i “The Top List” shënon plot 4 vite që nga koha kur është krijuar. Skype ora 2 uck video kenga e ajshes 6 tetor 68 fatmire breqani ilahi 3 msn 6. Halit Arsllani - Lutjet e Nanes Binjaket Ismajli x Gold AG - Loti i nanes Gold AG x Aferdita Demaku - Lutja e nanes Xheta x Endrita Aliu - I Them nanes tane Maria Lajcaj - Toka e Nanes po me therret Motrat Mustafa - Malli i nanes Daim Lala - Era e nanes esht ilaq LETA - Nanes gzimi ju ka shtu Capital T - Fjalt e Nanes Remzie Osmani - Lotet e. Ky këtu është një version modest, i këndshëm, dhe moment intim i të madhes Inva Mula me djalin i saj, i cili. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel. Vasil Marku - Kenga e Nanes · Vasil Marku A e dini a se dini · Vasil Marku - Moj Serbi moj shtrige e vjeter · Shyhrete Behluli - nanes · Adem Ramadani - Duaja e . He's been quietly making music for almost adecade, but over the last couple of years, people have started to take …. Lyrical Son Mc kresha – Krejt Njejt [2010] – Samire Muqaj – Sa mka marri malli [Album 2010] – Shyhrete Behluli dhe Sinan Hoxha – Kendoma …. Kemi pasur si pjesë të listës shume projekte të mira që votat tuaja kanë vendosur se sa gjatë do qëndronin në klasifikim si dhe vendin e …. Gjergj KolaTha: 24 Mars, 2015 Në 15:41. Trim mbi trima ay Gjergj Elez Alija! Armët e brezit i a rendon mbi krye. Kënga është një ilahi tekstin e të cilës e ka shkruar Fatmir Muja, transmeton Telegrafi. E njerka, që t’a çonte në vend porosin e hallës, më kishte mbulue asokohe, kur më kish katëllue gjumi. Disa nga shkaqe natyrale e të tjerë si pasojë e Covid-19. Legjenda e djaloshit dhe shqiponjes. MediaFollow Motrat Mustafa on…FB: https://smarturl. Eshtë shumë e bukur dhe shumë prekëse në të . Per ket arsye ne kemi arkivuar cdo rezultat te mundshem qe mund te ket ky term ne boten e muzikes mp3 shqiptare te internetit. kenget e kreshnikeve vajtimi i ajkunes. Metlli Musaraj - Kenga e nenes (Official Video HD). Me Ty nuk ka asnje shpagim, E dashur Nene, je vete dashuria. Legjenda, gojedhana,mite! Po e filloj vete e para me Legjenden e Shqipes e lidhur me Kombin Shqiptar. Ai publikoi para disa kohësh disa prej këngëve nga albumi i tij …. Watch popular content from the following creators: MEGA LLUKS 💫(@supermegalluks2), …. Mi amor 😘 ️#music #etna #boom #teametnaboom @dhuratadora @noizyking. Në një intervistë për "Kosova Sot", mbretëreha e …. Bizele Lyrics: Yeah yeah yeah yeah / El Dorado / Shit's about to go down (yeah) / Shumë do njerëz pi nij tu honger mut / Tu fol për mu sikur me m'njofte / Dikur ke …. English music album 28 Hite (Mbremje Gala). Fjala jote rrjedh nga zemra, sytë e tu ç'vështrim të qartë. All top songs, albums, playlists. Per Her Tpar Dashni Fillova, Si Nuk Me Meshire, Pasha Syt E Mi, O Ma E Mira Goc E …. The MAMs - Finale 2012 - Kenga e Nenes - The MAMs HIT 2012. tung blero je nje kengetar i mir tani un me me ty nuk jam je nisur diku larg fotografin tende e mbaj e laj me lot ngadal e perkedhel sikuj je ti me duket sikur flet je kot ky shpirti im esht thjesht fotografi ti mund te ndodhesh ne avijon a ndoshta ne nje tren kerkon diqka qe tet arrodh koken me mbas e kthen po perseri te kam per ball edhe pse ti po shkon ne mur te bardh e …. Kryefamlijari Ahmet Pekturk (mbiemrin të cilin e …. Shaliani - Vllau me Vlla (Official Video), kengetari Shaliani ka ardhur me kenge te re. Vokalisti i grupit, Besnik Qaka, vjen me një interpretim të mahnitshëm dhe tashmë gjendet e …. Shkollën fillore dhe të mesme e kreu në vendlindje. Kënga titullohet “Fjalët e nënës” dhe do të publikohet nesër. Next article Mentor Kurtishi – Lotet e nanes (Official Video HD) You may also like 0 Shares Të ndryshme, Mentor Kurtishi duke kënduar këngë patriotike në Serbi (Video) Popular 1. 2017 - Telegrafi Shyhrete Behluli dhe Gold AG kanë publikuar bashkëpunimin e tyre të dytë që e kanë kompletuar me videoklip. 1K View all likes 177 View all reposts 10 Like More In albums View all In playlists View all …. E Premte = Dita e qitjes së vajzës nëpër kojshi , 3. 7,666 Likes, 349 Comments - Faqja e vetme zyrtare (@perputhen_tch) on Instagram: “Kjo është përballja e parë emocionale në program…Argjendi i rreshton arsyet Ritvanës pse duhet të…” 7,666 Likes, 349 Comments - Faqja e …. Muzika e tyre është përzierje e muzikës rok, alternative, elektronike dhe muzikës tradicionale shqiptare. Adelina Ismajli – Per Ty Djale. “Ujëvarat e metaforave” është përmbledhja e parë me poezi e Ndue Ukajt, pas një debutimi të disakohshëm dhe me sukses në fushën e …. 5K total views, 615 likes, and 0 dislikes on YouTube. Dasma sung by: Motrat Mustafa Published on: …. (PDF) çocuk ve gençlik edebiyatında barış kültürü. Gold AG ft Shyhrete Behluli - Dashnia e nanes …. Demir Krasniqi Nga folklori ynë : TRI KËNGËT E REXHËS 1. E ki nevoj me marr frym, se jon tu t'ngulfat Zani spo t'del e don me piskat Krejt lomsh n'kry t'kan hallakat Edhe sa ko me zgat deri sa t'coptojnë Deri sa t'dajnë e sa t'përvlojnë Deri sa ta kupton se sun vazhdon me konfuzion E beba sun e han ni pulë t'pjektë As sun e han ni spec t'djegst. Sado të flasesh për kengen qytetare shkodrane, ndjen se fare pak ke mundur të thuash per te. Këngëtarja e njohur, Lori, ka publikuar së fundmi këngën e saj më të re. Përtejë tekstit të këngës “Mbeçë more shokë mbeçë” Nga cikli “Autorët e monumentit “Kënga Himarjote”. Dasma zadrimore, pa dyshim është një monument i veçantë i kulturës popullore shqiptare. Shumë selam nanes me m i que, Me i thanë nanës mos kaj për mue, Shtatë herë veten e kam pague, Me zabitllarë ket ditë jam ndërrue, 12 vetë …. Video është e këngës "Kenga E Nenes", por nuk këndohet nga Anita Take. Ai i shoqëron këto foto me një rrëfim për dasmën: “ Dëshiroj të pasqyroj një kujtim të paharruar me zonjën e dashur dhe të thjeshtë, bashkëshorten e Kryeministrit tim, Fatos Nano. Roma Kenga Tracklist If You Like I'll Put The Spell On You Everybody Dance - Roma Kenga Radio Edit Never Let Me Go Under My Skin Now Or Never Summer Night City 2012 On My Knees On L. Dhimba e motrës dekun n'tokë e lëshueke. C’kishit me te shtrenjte na dhuruat. E Enjte = Qitja e shamisë dhe bërja e vajzës me vaj , 2. Paq i kthílltë prei Perendijet, Paq prei nierit e qetí. Traveling through toll booths can a lot of time and cause a lot of frustration. E po i rajke ai kavallit,-Bre kavall kavall pa tela-A thue din ajo motër mjera,-Që po i ruaj 100 dhi e edha, Me Halilin janë takue, Të dy vllaznit kanë bisedue,-Çou bre vlla, Halili i ka thanë,-Motra leter na ka çue-Motra e …. 2002) Jetëshkrim i Kolë Jakovës. Gold AG Ft Eni Koci Ft Greta Koci. Sapo doli kenga e re gurbeti bashk me kolegun @mirgen_zela. Çou, Rexho e del në shkallë, që po vjen njaj gjoku i bardhë! Çou, Rexho, çou djal-o, çou, bre skyfter’ i nanës-o çou, bre sokoli i lokes-o! Nusja në buzë të malit, Rexhja në grazhd të kalit. Zadrima në përgjithësi është dalluar nga pjesët e tjera të kombit tonë në shumë drejtime, sidomos në veshjen e saj tradicionale, si dhe në zakonet e traditat e veçanta. Motrat Mustafa kanë thyer rekord me këngën e tyre të re dedikuar nënës. Aida Doci - Iftari i nanes (Official Video), Muzika dhe Teksti eshte realizuar nga Fatmir Muja, kurse per Orkestrimin eshte kujdesur dyshja Chipsi dhe Endrit Rexhepi, Video xhirimet jane realizuar nga kompania Imagine Films, kenga …. “Iftari i Nanes”, titullohet ilahia nga Aida. Shumë projekte të reja na janë bashkuar dhe shumë të tjera. 1200 kenge te vjetra qytetare Jan 27, ’09 7:28 AM by Korab for everyone Category: Music Genre: Pop Artist: Xhevdet Bytyqi 1 Xhevdet Bytyçi …. Krahet i kam shtrij dua te fluturoj,Si Shqiponje e Maleve- ne Kullen e …. : · Edashura Nena Ime · Jakup Jakupi - NËNË · Greta Koci - Motra ime · Mix - Kenga Nenes · Anita Take - Kenga e Nenes ( Lyrics/Me Tekst) · Luan Zhegu . Natyra eshte gjeja me e bukur qe ekziston. Oct 16, 2014 · Qamili I Vogel - Kenga E Termetit Te Shkupit Lyrics Hej More ne mengjes o kur zbardhi drita o more na u dridh toka nam na u bo Gur e dhevi ne krye na ran Hupa vetin Unë Gru e …. Vallja e bukur e Napolonit (teksti dhe video) 15/10/2021 • 01:00. March 27, 2022 - Hiqen maskat për nxënësit e shkollave fillore March 27, 2022 - NASA thotë se përtej sistemit diellor ekzistojnë më shumë se …. Dashnia e nanës’ është kënga më e e re që i’u shtua skenës muzikore shqipe. Ndërsa bashkëshorti i saj Robert Berisha ka uruar Norën. save to playlist; buy on itunes · lyrics · play video. Here you can find some of the Albanin music, Albanian Dj Dj Shqiptar Foto Kengetaresh Mp3 Shqip Albanian Mp3. Një formë të veçantë dhe shumë origjinale të këndimit epiko-heroik parqet edhe kënga e …. Adelina Ndoj – Te dashuroj 2015. Mentor Kurtishi - Lotet e nanes 2013 66,134 plays 66. Predeceased by husband Qemal (2010). 00:00:00 Ern Rrustemi Miqnsia 2010 …. Projekte muzikore që për kohë rekord kthehen në hite të padiskutueshme dhe listohen në mesin e …. O hajdeni mor bijte e nenes, sa larg jam. Découvre les vidéos populaires de shyrete beluli gold ag. Eshtë shumë e bukur dhe shumë prekëse në të njëjtën kohë. Në një postim në Instagram, Fjolla ka ndarë me ndjekësit disa vargje nga kënga, e …. Këngëtarja shumë e dashur për publikun Merita Bunjaku, për dashamirët e muzikës, sapo ka publikuar këngën e saj më të re, shkruan gazeta "Kosova Sot Online". 17 Shkurti - Vezire Gashi, Bublaku. Here comes the first word ‘mother’. “A m’ke harru” mban titullin kënga e re, të cilën e kanë kompletuar edhe nga ana vizuale. 03 edukimi muzikor by UDHA E SHKRONJAVE issuu. Discover short videos related to kebet qifsha motren on TikTok. Analizë “Andrra e jetës” Ndre Mjeda Lënda : Gjuhë Shqipe Prof :Leonorë Kosumi Punuan: Medina Thaqi, Klementina Miftari & Lorena Muslijaj U …. Nuk e lipa une çikën me ma dhanë sot, Ne t'ma ape çika besën, e pres një motmot. Kënga i kushtohet nënës dhe titullohet “Malli i nanës”. Demir Krasniqi ky krijues i madh,botues i 15 veprave,këngët e tij lirike i ka përfshi mes krijimeve poetike,që simbolizojnë ndjenjat e dashurisë ndaj atdheut,mallin dhe dhembjen për fatin e …. Po qysh je e lumja nane, a t’ka idhnu kush naj ka than 🎶🇦🇱 Dal n’gjyse t’nates t’ja luj at’ nane 😈. Kjo këngë është hit e saj më të mëdha deri më sot. Dhe Un Nji Ta Shkrova Aman Mo Nuk Me Harron. Nanes---> , Nina Nana ne djep te shtogut qofsh Burrnore Bijaa e Ilirides-- keshtu me kendonte Nane Lokja Ime Pershendetje Ilirida vendit tim. Sa jete e tere une per ty thur melodi. Fillimisht me The Top List, klasifikimin e vetëm dhe më gjithëpërfshirës të muzikës moderne shqiptare, më pas me ceremoninë e …. Kjo është Lola e hitit Super girl “Klani Zombe”, po vjen mega hiti nga Dredha. Agertina Muca – Te dua te urrej 2015. Këngëtarja e njohur Aida Doçi sapo ka publikuar këngën e saj më të re. Rezulltatet e Kërkimit - Muzik Shqip. Atyre dy qenieve ideale qe sa te kemi fryme do i duam dhe do jetojme me imazhin e tyre si gjene me te shtrenjte ne jeten tone! Ftoj gjithe ato qe ndjejne te shkruajne dicka per prinderit e …. Informata e këngës shqip Këngë të zgjellura Halit Arsllani - Lutjet e Nanes Binjaket Ismajli x Gold AG - Loti i nanes Gold AG x Aferdita Demaku - Lutja e nanes Xheta x Endrita Aliu - I Them nanes tane Maria Lajcaj - Toka e Nanes po me therret Motrat Mustafa - Malli i nanes Daim Lala - Era e nanes esht ilaq LETA - Nanes gzimi ju ka shtu Capital T - Fjalt e Nanes Remzie Osmani - Lotet e …. NAIM SHKRELI e BASHKIM AVDYLI kenga prej Krasniqes deri ne Kelmend 24/01/2022 GJovalin Prroni - Isuf Aga 20/12/2021 Rifat & Mehdi Berisha - Demë Salihu 2022 Rifat e …. Leci - Pata e Arte - Para deres se nanes +E Gëzuar 2019 - Gruja më e mira në botë +E Cima, Dreni, Dulla - Kënga e Gjarpnit +E Cima - Secili t'vetin +E Gezuar me Cimen 2015 - Rotlla pa rrotlla Nana o dekë +E …. Vendi i parë nuk ka ndryshuar aspak krahasuar me një javë më parë, pasi është Capital T dhe kënga e tij më e re, “Fjalt e Nanes”, e cila mban kreun e listës për të dytën javë rresht. Raporti me shkrimtarin/ artistin është shumë individual, sepse vepra e artit, letërsia në veçanti dhe poezia më përveçmas, i drejtohet njeriut têt-á-têt, duke u lidhur me të në marrëdhënie direkte, pa ndërmjetës. 9k Shares Official Song, Mentor Kurtishi …. P Një ditë në naty Lloji: Hartim. Mashallah Mashallah (Live) Nazmie Prokshi. The original name of the song is "ILJA & PATUSHJA - KËNGA E NËNËS". Ashtu siç ka potencuar edhe vetë: Kënga “Lutjet e nanës”, është dedikim për të gjithë fëmijët e …. Ka qenë vetë reperi Gold AG i cili përmes një postimi në Facebook ka konfirmuar datën 4 mars dhe orën 20:00 … Continue reading Zyrtarizohet data e publikimit të ‘Dashnia e …. Arshiva me e madhe e Muzikes Shqipe, tek ne mund te ndegjoni ose shkarkoni mbi 25,000 kenge shqip te gjitha koherave dhe zhandreve, mp3 shqip 2019 shkarko (Mp3 Shqip…. VI-VIII), por edhe e konflikteve disa shekullore ndëretnike, e kacafytjeve dhe e përgjakjeve ilire-shqiptare me ardhësit sllavë të jugut në Iliri (Ballkan). 83 E un Tanushën vetë e ko’ pa, 84 Kur kem’ pasë besë me Krajli. (Variant i modernizuar) Qou more Regj´ e dil të …. VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA? Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse: 1. cikli per kenget e kreshnikeve. Capital T ka qenë një nga artistët më aktivë në muzikë kohët e fundit. Grupi NRG Band, prezantuan projektin e ri muzikor. Nene, emer i dashur per mua, Me je e shtrenjte, te dua! Sa jete e tere per ty une thur melodi!. Kënga ka arritur një pëlqyeshmëri të madhe duke arritur në kohë rekord një numër të madh klikimesh. Kur u zgjova dhe i hapa sytë pashë se isha mbulue me nji jorgan të vjetër që ishte copa copa e me njolla që i vinte era uthull e …. Janë Motrat që kanë lënë gjurmë në muzikën shqiptare. Stream ad-free with Amazon Music Unlimited on mobile, desktop, and tablet. Këngëtaret e njohura të muzikës popullore me prejardhje nga Mushtishti, Motrat Mustafa, kanë prezantuar për publikun projektin e tyre më të ri muzikor. Zadrima në përgjithësi është dalluar nga pjesët e …. popullore), ALBANIAN HITS (@albanian. KENGA E TIVARI Vjen nentori kuq e zi, Qeshe flamuri feste e madhe, Ane e kande Shqiperise, Ushtojne kenge edhe valle. Kënga e zhanrit baladë është një dedikim për nënën e tij të ndjerë, Teuta Berishën, e cila u nda nga jeta vitin e kaluar. Más de 90 millones de canciones en streaming sin anuncios con Amazon Music Unlimited en celular, PC …. Këto janë udhekryqa në kalvarin e nji kombi të martirizuem, sic asht kombi shqiptar! Flm fort që e ndan me ne, vetëm nji shpirt fisnik e …. Humbja e prindit eshte nje dhimbje e madhe. Pjesa e katërt e të njëjtit tregim. Download song or listen online free, only on JioSaavn. Kenga E Milosaos Ne Proze Poetike Author scanventure. Irma Libohova - Kenga e nenes (Kenge te shekullit 1) Watch later. rita ora ju #tregon #gishtin e mesit #sebëve pasi hoqën. With music streaming on Deezer you can discover more . Para pak dite, Gold AG paralajmëroi disa prurje muzikore, e teksa e para u publikua dje. Sikur gjit e nanes vete 0 3; Luljeta Krasniqi -Nana n'djep 2020 0 0; Vellezerit Bajra - Këngë gurbeti 2011 0 0; JETON FETIU - Kenga e Mrikes 2018 0 0; Zef Beka - Kenga e …. LQ Scan of "Mitologjia ndër shqiptarë" by Mark Tirta. Published: Wednesday, March 30, 2011 - 17:04 in Health & Medicine. Kenget e djepit, ninullat ose nina-nanat shprehin dashurine dhe deshirat e prinderve per femijt e tyre. Bekim Selim 1,468 E Lindur Për Pabesi E Lindur Për Pabesi Meda Meda 2,293 Nana N'shpi …. Veshe çiko ni skutaqe kejt me krana teli ----- Veshe çiko ni skutaqe kejt me krana teli Ti epëm moj nana jeme te Remzi dilberi, Unë të ap moj bij' e nanës, po ai …. com/shalianii/Official facebook: https://www.